Ceza Hukuku insanlığın var olduğu tarihten bu yana değişen ve gelişen bir hukuk dalıdır. İnsanlık tarihinin geçirdiği her evrede din, inanış sistemleri, hükümdarlar, devlet organları yargılamanın nasıl yapılacağı, cezaların nasıl olması gerektiği noktasında birtakım kurallar oluşturmuştur. Modern ceza hukukunun ortaya çıkmasından sonra ise bir suçla suçlanan kişilerin bazı temel hakları olduğu, olayı soruşturan ve yargılamayı yapan makamların belli kurallara uymak zorunda olduğu, kanunsuz suç ve ceza olmayacağı gibi birçok gelişme ve değişme yaşanmıştır. Yaşanan bu gelişim ve değişim, insanlığın ortak mirası olduğu kadar; ceza hukukunda bir suje olan sanık/şüpheli için tüm kurallara vakıf olamama şeklinde bir durumu ortaya çıkarmıştır. Bu anlamda kişilerin haksız yere ya da hak ettiklerinden daha fazla ceza almalarının önüne geçilmesi amacıyla müvekkillerimize hizmet vermekteyiz. Soruşturma ve kovuşturma aşamalarında katılan/müşteki vekili, sanık müdafii olarak davalarda yer almakta, yine kanun yolları aşamasında da müvekkillerimize hukuki destek vermekteyiz.

Devlete karşı işlenen suçlar, hakaret, tehdit, vergi kaçakçılığı suçları, taksirle veya kasten öldürme suçları gibi suçlarda hukuki destek sunmaktayız. Bu anlamda gerek savunmaların hazırlanması, gerek ifade aşamasında hazır olma, adli kontrol kararlarına itiraz, kanun yollarına başvurma, tutuklu müvekkillerimizi cezaevinde ziyaret etme gibi durumlarda avukat olarak hizmet vermekteyiz.

Yargılama neticesinde verilecek kararların direkt olarak kişinin özgürlüğünü sınırlayabilecek olması ya da kişinin ceza alması gerekirken cezasız kalması ceza yargılamasında tüm sürecin etkin ve titiz bir biçimde takibini gerektirmektedir. Bu anlamda soruşturma aşamasından verilen hükmün kesinleşmesi ve infazı aşamasına kadar müvekkillerimize hukuki destek sağlamaktayız.

ETİKET KELİMELER

Ankara ceza hukuku avukatı,

Ankara ağır ceza avukatı,

Ankara ceza hukuku avukatı,

Ankara ceza davası avukatı,

Çankaya ceza hukuku avukatı,

Çankaya ağır ceza avukatı,

Çankaya ceza dava avukatı,

Kızılay ceza avukatı,

Kızılay ağır ceza avukatı,